KIM SĄ PODOPIECZNI PROGRAMU RAZEM?

Podopiecznymi Programu RAZEM są wychowankowie domów dziecka oraz rodzinnych domów dziecka.

Uczestnicy Programu to młodzież w wieku 17 – 20 lat.

Uczestnicy Programu RAZEM, to osoby usamodzielniane, które chcą aktywnie pracować nad swoją przyszłością.

Każdy Podopieczny Fundacji – uczestnik Programu RAZEM jest objęty indywidualną opieką Mentora.

CO PROGRAM RAZEM OFERUJE PODOPIECZNYM?

Program RAZEM poprzez indywidualną opiekę Mentora oferuje Podopiecznym wsparcie na trzech poziomach:

- wsparcie MENTALNE w postaci pomocy w określaniu celów życiowych oraz podnoszeniu samooceny:

• Nie jesteś sam.
  • Uwierz w siebie.
  • Każdy ma silne strony.
  • Sam możesz kształtować swoje życie.
  • Małe cele prowadzą do dużego sukcesu.

- wsparcie SPOŁECZNE:

• Pomoc w nabywaniu umiejętności społecznych.
  • Pomoc w nabywaniu codziennych umiejętności.
  • Wsparcie w edukacji.
  • Pomoc w wyborze drogi kształcenia.
  • Pomoc w poszukiwaniu stażu, zatrudnienia.

- wsparcie FINANSOWE

• Służące tylko i wyłącznie do realizacji celów określonych wspólnie przez Podopiecznego
    i Mentora.
  • Fundacja nie oferuje środków, którymi Podopieczny może dowolnie dysponować.

CO TO ZNACZY OPIEKA MENTORA?

Mentorzy Programu RAZEM na co dzień są pracownikami Grupy ERBUD. Nasi Mentorzy pracują z Podopiecznymi Programu dobrowolnie, w systemie wolontariatu. Mentor swojemu Podopiecznemu oferuje radę, wsparcie i pomoc w okresie wkraczania w dorosłe życie

• Mentor pomaga szukać wskazówek jak samodzielnie radzić sobie w dorosłym życiu oraz jak rozwiązywać problemy.
  • Mentor oferuje wsparcie i pomoc w codziennych problemach.
  • Mentor dla swojego Podopiecznego może być wzorem do naśladowania.
  • Mentor pomaga w wyborze właściwej ścieżki życiowej, dopinguje do zachowania konsekwencji w dążeniu do realizacji obranego celu.
  • Mentor wraz z Podopiecznym przygotowuje Plan Współpracy, który określa cele Podopiecznego i mobilizuje do wspólnego wysiłku w celu jego realizacji
  • Mentorzy są osobami minimum 35-letnimi, pracującymi zawodowo i posiadającymi zróżnicowane życiowe doświadczenia.
  • Mentor i Podopieczny pozostają w stałym kontakcie. Kontakt nie może być rzadszy niż precyzuje to regulamin

Szczegółowo prawa i obowiązki Mentorów i Podopiecznych precyzuje Regulamin Programu RAZEM.