Na zaproszenie Fundacji, do Krakowa przyjechali uczestnicy programu „Recepta na sukces” oraz ich opiekunowie. Celem wyjazdu było połączenie edukacji z rekreacją oraz możliwość przećwiczenia nowych kompetencji nabywanych w trakcie warsztatów...

Dzieci miały możliwość poznania i eksplorowania nowego środowiska, ale przede wszystkim - możliwość przejęcia odpowiedzialności za zaplanowanie czasu wolnego i zarządzanie budżetem, z czym poradziły sobie bezbłędnie. W pracy warsztatowej skupiliśmy się przede wszystkim na pokazaniu dzieciom, iż mogą mieć plany i wyznaczać sobie cele – i to w dużej mierze od nich będzie zależała ich realizacja.

Warsztaty uświadomiły Podopiecznym, że ich możliwości nie są ograniczone. Podczas zajęć marzyliśmy, planowaliśmy, dyskutowaliśmy o blokadach i sposobach ich usunięcia. Był to czas pracy, odpoczynku i mnóstwa refleksji dotyczących przyszłości. Podopieczni byli zachwyceni wyjazdem, a my pękamy z dumy, że tak świetnie sobie poradzili.