Jesteśmy na półmetku pierwszego roku funkcjonowania Programu RECEPTA NA SUKCES. Nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach integracyjnych…

mających za zadanie wprowadzenie poczucia bezpieczeństwa, wzajemnego zaufania i otwartości na współpracę. Podnosili kompetencje psychologiczne z zakresu komunikacji, a także uczestniczyli w treningu twórczości. W tym samym czasie wychowawcy podjęli pracę dotyczącą umiejętności diagnozowania zasobów i ograniczeń swoich podopiecznych i konstruowania indywidulanych planów pracy. Podnosili swoje kompetencje dotyczące umiejętności aktywnego słuchania i pomocy dziecku w radzeniu sobie z własnymi emocjami. Dodatkowo zwiększali świadomość dotyczącą własnych emocji i ograniczeń w codziennej pracy z wychowankami.