Rusza Wehikuł Usamodzielniania w Toruniu – nasza Fundacja wspólnie z Fundacją Robinson Crusoe zaprosiła młodzież podejmującą wyzwanie usamodzielnienia się na pierwsze spotkanie organizacyjne…

W kwietniu br. Fundacja ERBUD WSPÓLNE WYZWANIA im. Eryka Grzeszczaka oraz Fundacja Robinson Crusoe podpisały umowę o współpracy. Przez kilka miesięcy pracowaliśmy nad przygotowaniem dedykowanego materiału. Od teraz co dwa tygodnie Podopieczni programu będą spotykać się z naszymi konsultantami i wspólnie dążyć do wypracowania umiejętności, które pomogą im w efektywnym starcie w dorosłość. W pierwszym, organizacyjnym spotkaniu wzięły udział 23 osoby potencjalnie zainteresowane uczestnictwem w Toruńskim Wehikule Usamodzielniania. Z naszymi potencjalnymi Podopiecznymi spotykała się Paula – Robinsonka z Warszawy. Paula opowiedziała o działaniu Warszawskiego Wehikułu i odpowiedziała na pytania przyszłych Robinsonów. Pytania dotyczyły głównie staży w jakich brała udział Paula oraz osobistych korzyści jakie daje jej uczestnictwo w Wehikule. Wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję zmierzyć się z grą Samodzielny Robinson, która w lekki i zabawny sposób przybliża tematy związane z usamodzielnianiem się.

W spotkaniu wzięli udział także Milena Frączek i Andrzej Olczyk, którzy będą konsultantami Toruńskiego Wehikułu oraz opiekunowie obecnej na spotkaniu młodzieży. Fundację Robinson Crusoe reprezentowała Anna Walas. Naszą przedstawicielką była Krysia Juraszek, która koordynuje pracę Toruńskiego Wehikułu.

foto 2018 09 17 1

foto 2018 09 17 2