Dziś miało miejsce kolejne spotkanie wszystkich osób zaangażowanych w działalność Fundacji ERBUD WSPÓLNE WYZAWANIA. Nasi podopieczni wzięli udział w spotkaniu warsztatowym poświęconym ...

edukacji seksualnej. Warsztat poprowadziła Pani Aleksandra Józefowska z Grupy Edukatorów Seksualnych PONTON. Podczas spotkania Podopieczni Fundacji rozmawiali na temat zdrowia intymnego i bezpiecznej inicjacji seksualnej. Przedstawiona była także kwestia asertywnej komunikacji na płaszczyźnie dotyczącej seksu. Nasi Podopieczni zapoznali się także z rodzajami środków antykoncepcyjnych i profilaktyką HIV/AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową. Zagadnienia dotyczące edukacji seksualnej są bardzo ważnym tematem dla wszystkich młodych ludzi. Zadbaliśmy o to, aby spotkanie odbyło się tylko w gronie młodzieży, tak aby bez skrępowania można było zadać prowadzącej wszelkie nurtujące pytania.

W tym czasie Mentorzy spotkali się Prezes Fundacji Lucyną Grzeszczak. Spotkanie stworzyło okazję do wymiany doświadczeń, obserwacji i wniosków z prawie rocznej współpracy Mentorów z Podopiecznymi. Zebrane opinie pozwolą na wprowadzenie modyfikacji i zmian w Programie RAZEM, tak aby nasza dalsza praca była jak najbardziej efektywna. Nadrzędnym celem wszystkich naszych działań jest pomoc i realne wsparcie w starcie naszych Podopiecznych w dorosłe życie. Chcemy także aby Mentorzy Fundacji czerpali radość i satysfakcję ze swoich działań.

2017 10 002

Po intensywnej merytorycznie pierwszej części dnia obie grupy spotkały się podczas wspólnego obiadu, który rozpoczął drugą, bardziej spontaniczną, integracyjną część spotkania. Sobotnie popołudnie spędziliśmy rzucając rozpędzonymi kulami do kręgli zgromadzonych po 10 sztuk na końcu każdego toru :). Bowling w warszawskiej Hula Kula był nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji ale także chwilą relaksu i doskonałym sposobem na integrację naszej fundacyjnej grupy :).

2017 10 003